Impreza promująca żeglarstwo "Świętokrzyskie żegluje" przyciąga mimo deszczu

W Cedzynie odbyło się wydarzenie mające na celu promocję żeglarstwa pod nazwą „Świętokrzyskie żegluje”. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, impreza ta przyciągnęła około 120 osób. Wśród uczestników znalazła się nawet pięcioletnia dziewczynka, która była najmłodszym uczestnikiem imprezy.

Piotr Kapuściński, reprezentujący organizujące wydarzenie Stowarzyszenie „Rozwój Inicjatyw Obywatelskich”, z entuzjazmem podkreśla, że frekwencja nie zawiodła mimo nieprzychylnej aury. Akcentował również, że całokształt imprezy „Świętokrzyskie żegluje” był ukierunkowany na młodsze pokolenia – od dzieci w wieku przedszkolnym po studentów, ale również na opiekunów tych młodych uczestników.

Kapuściński szczególnie podkreślił obecność najmłodszej uczestniczki – pięcioletniej dziewczynki. Wyraził nadzieję, że to właśnie ona, jak i inni młodzi uczestnicy zdobędą pasję do żeglarstwa. Jego ambicją było skierowanie uwagi dzieci z gier, telefonów i komputerów na aktywność fizyczną. Chciał pokazać, że mimo iż żeglarstwo w regionie świętokrzyskim nie jest niezwykle popularne, to stanowi atrakcyjną alternatywę dla spędzania wolnego czasu.