Trzeci podejrzany zatrzymany – sukces współpracy międzynarodowej

Świętokrzyska policja może pochwalić się udaną współpracą służb na szczeblu międzynarodowym. W związku ze sprawa pobicia ze skutkiem śmiertelnym, która miała miejsce w ubiegłym roku, zatrzymano trzeciego podejrzanego.

Dzięki międzynarodowej współpracy służb udało się zatrzymać trzeciego podejrzanego o zabójstwo 24-letniego kielczanina. Jakub S. ukrywał się w Wielkiej Brytanii – poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

W związku ze sprawą już wcześniej zatrzymano dwie inne osoby 27-letniego Filipa B. i 69-letniego Rajko B., którzy nadal przebywają w areszcie.

O tym, że trzeci podejrzany ukrywa się na terenie Wielkiej Brytanii, policja wiedziała już na początku śledztwa. Dzięki zastosowaniu europejskiego nakazu aresztowania – ENA, przestępcę udało się schwytać.

Przestępstwo, którego dokonało trzech zatrzymanych zostało dokonane ze szczególnym okrucieństwem. Według dotychczasowych ustaleń powodem były różnice ideologiczne. Mężczyznom grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.