6 wskazówek jak stosować kremy z filtrami

Kremy z filtrami powinny być podstawą naszej codziennej pielęgnacji. To najskuteczniejszy kosmetyk w ochronie przed przebarwieniami, zmarszczkami, oznakami fotostarzenia, a także przed nowotworami skóry. Czasem jednak w codziennym stosowaniu potrafią przysparzać trudności. Oto 6 wskazówek jak je stosować na co dzień.


1) Krem z filtrem aplikuj jako ostatni etap porannej pielęgnacji. Nałóż zatem serum i krem pod oczy, a jeśli jest taka potrzeba to także swój krem nawilżający. Jako ostatni, przed makijażem, zaaplikuj krem z filtrem. Zanim to jednak zrobisz odczekaj chwilę, żeby poprzednie kosmetyki mogły się wchłonąć.
2) Kremów z filtrami nie należy mieszać z innymi produktami np. odrobiny kremu nie mieszamy z kilkoma kroplami serum czy bazą pod makijaż. Takie postępowanie może zmieniać właściwości kosmetyku i zmniejszać jego działanie ochronne.
3) Zazwyczaj kremu z filtrem aplikujemy zbyt małą ilość. W pewnym uproszczeniu można przyjąć, że powinna to być ilość odpowiadająca długości dwóch palców – wskazującego i środkowego.
4) Po nałożeniu kremu z filtrem należy odczekać kilka/kilkanaście minut, zanim zaczniemy robić makijaż. Dzięki temu filtry będą miały czas, aby ustabilizować się na naszej skórze.
5) Przy stosowaniu kosmetyków z filtrami warto pamiętać o ich reaplikacji w ciągu dnia. Jeśli jednak mamy makijaż, jesteśmy w pracy, to dodanie produktu z filtrami może przysporzyć trudności. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem mogą być kosmetyki z filtrami w mgiełkach, które wystarczy delikatnie rozpylić.
6) Stosując kremy z filtrami koniecznie trzeba pamiętać o bardzo dokładnym demakijażu. Sam żel będzie niewystarczający. Do skutecznego usunięcia filtrów najlepiej sprawdzi się dwuetapowe oczyszczanie. Najpierw kosmetyk o tłustszej formule (np. olejek lub mydełko), a następnie żel. Niedokładne usuwanie produktów z filtrami z twarzy może prowadzić do zapychania i powstawania niedoskonałości.


Te kilka prostych rad pozwoli cieszyć się wysoką ochroną przeciwsłoneczną, piękną cerą i ładnym makijażem na co dzień. Chociaż przez wiele lat kremy z filtrami nie kojarzyły nam się najlepiej, głównie z uwagi na ich ciężkie konsystencje, to nowoczesne kosmetyki z powodzeniem można wdrożyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. To najlepsza inwestycja w młodą, piękną i zdrową cerę.

One thought on “6 wskazówek jak stosować kremy z filtrami

Dodaj komentarz