Centrum Neandertalczyka w Chęcinach

Chęciny słyną przede wszystkim z położonego niedaleko zamku, jednak na uwagę zasługuje także Centrum Neandertalczyka w Chęcinach, dodatkowo położone blisko Jaskini Raj. Podczas wyjazdu do tego miejsca warto skusić się na wszystkie trzy atrakcje.

Powrót do przeszłości

Ciekawym zabiegiem jest wybranie się do dalekiej przeszłości i zobaczenie w jaki sposób wyglądało wtedy życie. Niestety do tej pory nikomu nie udało się sprawić by człowiek mógł odbywać podróże w przeszłość. Takie sytuacje mają miejsce tylko w książkach. Na dzień dzisiejszy musimy zadowolić się więc tym co oferują nam miejsca warte uwagi, a tych na mapie Polski jest pod dostatkiem. Nasza ojczyzna jest pięknym krajem i jest się tutaj czym zachwycić, jeśli tylko pozwolimy sobie na odkrycie jej piękna. Centrum Neandertalczyka w Chęcinach oraz położona obok Jaskinia Raj są miejscami, w których z powodzeniem można wrócić do przeszłości w bardzo sprzyjających warunkach. Dowiemy się jak wyglądały początki powstania gatunku ludzkiego oraz jego ewolucja. Warto podczas wybrania się do Chęcin zaplanować czas w taki sposób by zdążyć na zwiedzanie wszystkich trzech miejsc w godzinach ich otwarcia.

Godzinne zwiedzanie atrakcji

W przypadku tej atrakcji na spokojne zwiedzanie należy zarezerwować sobie około godziny. Z tego też powodu tak ważne jest ustawienie plany z poszczególnymi atrakcjami by wszędzie móc zdążyć na czas. Nie ma co ukrywać, że sporo miejsc jest ciekawych, jednak nie da się być wszędzie. W przypadku podróży do nowego miejsca warto stworzyć mały krąg by udało się dotrzeć w najbardziej pożądane miejsca. Na terenie Centrum Neandertalczyka w Chęcinach otrzymujemy zestaw ze słuchawkami. Gdy poruszamy się zgodnie z instrukcjami mamy szansę dotrzeć do pomieszczeń, dzięki którym przeniesiemy się do przeszłości. Są to czasy kiedy na ziemi pojawił się człowiek, przyglądamy się po kolei jego ewolucji od małpy aż do obecnej postaci. Nie zabrakło także wystaw poświęconych dawnych zajęciom – łowiectwu, zbieraniu jagód. Jest to bardzo ciekawe miejsce, na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu w województwie świętokrzyskim.

Odwiedzaj mniej znane miejsca

Podczas wyjazdu do nowego regionu nie trzeba specjalnie skupiać się tylko na znanych wszystkich atrakcjach. Dobrze jest szukać na mniej popularnych stronach miejsc, które z powodu niedostatecznej reklamy nie cieszą się aż tak wielkim zainteresowaniem. Są one jednak także warte uwagi i nie sposób przejść obok nich obojętnie, jeśli już dowiedziało się o ich istnieniu i zachwyciło oferowanymi ekspozycjami. Centrum Neandertalczyka, Jaskinia Raj oraz zamek w Chęcinach znajdują się stosunkowo blisko siebie, nie ma problemu z miejscami parkingowymi, więc warto skusić się na wszystkie trzy atrakcje.