Ruiny Huty Józef w Samsonowie

Ruiny Huty Józef w Samsonowie są położenie stosunkowo blisko dębu Bartek w Zagnańsku, więc podczas wyjazdu w celu obejrzenia drzewa można skusić się także na tę atrakcję. Nie będzie czego żałować.

Mniej znane atrakcje

Zainteresowaniem niektórych turystów cieszą się także mniej popularne atrakcje, które pozwalają na odkrycie innych miejsc niż oferują to popularne strony internetowego. Ruiny Huty Józef w Samsonowie są właśnie jednym z takich miejsc o których mało kto słyszał, jednak niewątpliwie będąc w okolicy warto skusić się na ich zobaczenie na własne oczy. W okolicy Samsonowa znajduje się także Zagnańsk, gdzie oprócz słynnego dębu Bartek jest także przepiękny mural w Zagnańsku. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego istnienia z tego powodu, że  jest on mało rozpropagowany, jednak z tego powodu niemniej warty uwagi. Na mapie Polski jest sporo takich nieznanych perełek, które tylko czekają na odkrycie i ich promocję w szerszym gronie.

Atrakcja przy głównej drodze

Już na początku warto wspomnieć o tym, że Ruiny Huty Józef w Samsonowie znajdują się przy głównej drodze co sprawia, że nie sposób ich nie zauważyć. Na uwagę zasługuje także fakt, że jest to całkowicie darmowe miejsce warte uwagi i także z tego powodu warto zatrzymać się tutaj na krótką lub dłuższą chwilę. Na mapie Polski jest sporo bezpłatnych miejsc, na które zawsze można się skusić. Ważne jest także to, że w pobliżu tej atrakcji jest sporo miejsc parkingowych, więc nie ma problemu z zostawieniem swojego pojazdu w dozwolonym miejscu. Do zwiedzania są ruiny dawnej huty w Samsonowie w województwie świętokrzyskim. Miejsce to jest w całości bezpieczne i podczas przechodzenia tunelami nie ma możliwości by coś wpadło nam na głowę. Huta działała na początku i w II połowie XIX wieku. Była miejscem wytwarzania broni dla powstańców w trakcie powstania styczniowego i z tego powodu w 1866 roku została spalona. Na terenie ruin można zobaczyć resztki po starym piecu, wieży wodociągowej i halach produkcyjnych.

Miejsce na sesję ślubną

Wykonanie sesji ślubnej, która będzie pamiątką na lata w nietuzinkowym miejscu sprawia, że ruiny Huty Józef w Samsonowie idealnie sprawdzą się w tej roli. Miejsce jest naprawdę malownicze, nie ma możliwości narażania życia podczas przebywania na terenie tego obiektu. Wszystko jest zadbane i zrobienie zdjęć w takiej scenerii niewątpliwie będzie wspaniałą pamiątką na lata dla pary lubującej się w takich miejscach.