Intensywna walka strażaków z obszernym pożarem lasu w Snochowicach

Trwają intensywne działania straży pożarnej, mające na celu opanowanie szeroko rozprzestrzeniającego się pożaru, który dotknął znaczną część lasu w Snochowicach, znajdujących się w powiecie kieleckim. Jak poinformowała oficjalnie Państwowa Straż Pożarna, płomienie objęły blisko 4 hektary terenu leśnego. W akcję gaszenia zaangażowano siły lądowe i powietrzne – dwa samoloty gaśnicze oraz śmigłowiec policyjny typu Black Hawk.

Akcje ratunkowe są utrudnione przez niekorzystne warunki atmosferyczne. W regionie Świętokrzyskim silny wiatr osiąga prędkość przekraczającą 70 km/h, co sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia.

Ogromne zniszczenia wywołane przez pożar lasu w Snochowicach

Potwierdzony przez Bartłomieja Kasprzyka, reportera TVP Info, ogień nadal się rozprzestrzenia. Walkę z płomieniami podejmują trzy samoloty gaśnicze, śmigłowiec policyjny Black Hawk i niemal 30 jednostek straży pożarnej. Na miejscu zdarzenia pracuje ponad 100 strażaków, których heroiczne wysiłki mają na celu zatrzymanie ogromnego pożaru.

Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez st. kpt. Marcina Bajura, rzecznika Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, sytuacja na razie nie jest opanowana i strażacy nadal walczą z żywiołem.