Wypadek na zalewie w Cedzynie: Zderzenie skuterów wodnych, jeden ranny

W niedzielne popołudnie na zalewie w Cedzynie, niedaleko Kielc, doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W wyniku kolizji dwóch skuterów wodnych, jedna osoba odniosła obrażenia. Informacje o incydencie przekazała młodsza aspirant Małgorzata Perkowska Kiepas, sprawująca funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

W momencie wypadku, jeden ze skuterów obsługiwała dziewiętnastoletnia dziewczyna, której pasażerem był jej rówieśnik. Drugi pojazd był pod kontrolą 19-letniego chłopaka i 17-letniej dziewczyny – podała mł. asp. Perkowska-Kiepas.

Na miejscu zdarzenia działały trzy zastępy straży pożarnej. Jak informuje dyżurny oficer Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, po zderzeniu jeden ze skuterów zaczął tonąć, co spowodowało przejście wszystkich osób na drugi sprzęt. Strażacy następnie odholowali uszkodzony po wypadku pojazd i przetransportowali dwie osoby na brzeg, udzielając im niezbędnej pomocy.

W wyniku zderzenia jeden z 19-latków doznał obrażeń i został ewakuowany do szpitala w Kielcach za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy uczestnicy wypadku byli przytomni i trzeźwi. Obecnie policja dokładnie bada okoliczności zdarzenia oraz wyjaśnia jego przebieg.