Inwestycje w Ostrowcu Świętokrzyskim dzięki budżetowi obywatelskiemu

Ostrowiec Świętokrzyski, małe miasto na południu Polski, niedługo będzie cieszyć się nowymi inwestycjami. Mieszkańcy sami wybrali, na co zostaną przeznaczone środki z budżetu obywatelskiego. Wśród inwestycji znajdują się tężnie solankowe na dwóch osiedlach oraz zagospodarowanie terenu przy stawie w Częstocicach.

Choć do tej pory w Ostrowcu nie było tężni solankowych, już niedługo staną tam dwie takie budowle. To wszystko za sprawą budżetu obywatelskiego, który umożliwia mieszkańcom decydowanie o tym, na co zostaną przeznaczone pewne fundusze. Projekty, które zyskały największą aprobatę społeczeństwa, będą realizowane w 2024 roku.

Grażyna Ziarko, jedna z mieszkanek Ostrowca Świętokrzyskiego, podkreśla znaczenie tego typu inwestycji. Zdaniem pani Grażyny, budżet obywatelski daje każdemu możliwość wyrażenia swojego zdania i decydowania o tym, jakie projekty powinny zostać zrealizowane.

Na realizację czekało ponad 30 projektów, z których wybrane zostały cztery. Wyboru dokonano na podstawie liczby głosów mieszkańców. Największą popularnością cieszyła się budowa tężni solankowych na osiedlach Ogrody i Stawki.

Grażyna Ziarko przyznaje, że tężnie solankowe są bardzo potrzebne, szczególnie na osiedlu Ogrody. Jak mówi, miejsce to jest bardzo popularne wśród mieszkańców, dlatego nowa inwestycja na pewno przyniesie im wiele korzyści.