Pierwsze triumfujące derby dla KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w sezonie 2023/24

Piłkarski zespół KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski cieszył się swoim pierwszym zwycięstwem w derbach Świętokrzyskich numer jeden sezonu 2023/24 na trzecim poziomie ligowym. Na rodzimym terenie, piłkarze znani również jako Hutnicy z Ostrowca, pokonali swoich rywali – drużynę Czarnych Połaniec, kończąc mecz wynikiem 2:1. Chociaż była szansa na bardziej imponujący rezultat, Michał Nawrot nie zdołał skutecznie wykorzystać rzutu karnego.

Po trzynastu rozegranych kolejkach w rankingu ligowym, KSZO zgromadziło 22 punkty, co stawia ich na szóstej pozycji. Identyczną liczbę punktów ma drużyna Star z Starachowic, która zajmuje miejsce tuż powyżej. Starachowiczanie również odnieśli zwycięstwo w sobotę, pokonując na wyjeździe Orlęta Radzyń Podlaski 2:0. Bramki dla Star strzelili Przemysław Śliwiński i Szymon Kot.

Na ósmym miejscu w tabeli znajdują się Czarni Połaniec z dorobkiem 21 punktów. Czeka nas emocjonująca sobota – Świętokrzyskie Derby numer 2. Star Starachowice będzie gospodarzem dla KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w Ożarowie, podczas gdy Czarni Połaniec będą rywalizować na swoim boisku z Unią Tarnów.