Kolizja samochodu z motocyklem w Piórkowie – dwie osoby hospitalizowane

W sobotę, w Piórkowie na terenie powiatu opartowskiego, doszło do poważnego incydentu drogowego. Jeden samochód osobowy i motocykl zderzyły się ze sobą, co skutkowało całkowitym zamknięciem ruchu na drodze krajowej nr 74. W wyniku tego zdarzenia, dwie osoby zostały ranne.

Kilka minut przed godziną 18.30 na trasie pomiędzy Kielcami a Opatowem doszło do wspomnianego wypadku. Droga krajowa nr 74 stała się miejscem kolizji, która spowodowała znaczne utrudnienia w ruchu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, motocyklista został natychmiast przekazany pod opiekę medyczną. Pomimo doznanych obrażeń, był przytomny. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało wezwane na miejsce i szybko przetransportowało poszkodowanego do szpitala. Również jedna pasażerka samochodu wymagała natychmiastowej pomocy medycznej i została przewieziona do najbliższego szpitala – jak poinformował starszy kapitan Marcin Bajur z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Na miejscu wypadku interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Z powodu tego incydentu droga krajowa nr 74 była całkowicie zamknięta, zarówno w kierunku Kielc, jak i Opatowa. Policja została postawiona przed trudnym zadaniem przekierowania ruchu na objazdy lokalnymi drogami.