"Bezpieczeństwo na drogach Świętokrzyskiego: Policja zwraca uwagę na motocyklistów"

W bieżącym sezonie, drogi Świętokrzyskiego stały się miejscem śmierci czterech motocyklistów. By przeciwdziałać dalszym tragediom, w niedzielę 28 kwietnia, funkcjonariusze lokalnej drogówki planują przeprowadzić specjalną akcję kontroli na terenie naszego regionu.

Mariusz Bednarski, Komisarz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zaznacza, że oczekuje się intensywnego ruchu motocyklistów podczas planowanych inauguracji sezonu motocyklowego. Głównym celem patroli będzie skupienie uwagi na tych motocyklistach, którzy będą przemierzać województwo świętokrzyskie. W wyniku ostatnich wzrostów liczby incydentów z udziałem motocyklistów, dzisiejsza ogólnopolska akcja „Prędkość” ma na celu monitorowanie stylu jazdy motocyklistów, sprawdzanie czy przestrzegają ograniczeń prędkości oraz innych przepisów ruchu drogowego.

Jednak nie tylko motocykliści powinni zachować szczególną ostrożność. Inni uczestnicy ruchu drogowego również powinni być świadomi, że patrole na motocyklach będą zwracać uwagę na ich zachowanie. Komisarz Bednarski podkreśla, że wszyscy mamy obowiązek dbać o bezpieczeństwo na drogach.

Według statystyk policji, większość śmiertelnych wypadków z udziałem motocyklistów nie jest rezultatem ich błędów. Często dochodzi do nich, gdy kierowcy samochodów zmieniają pas ruchu, skręcają do posesji lub dokonują wyprzedzania, jak miało to miejsce ostatnio w Promniku.

Do monitorowania sytuacji na świętokrzyskich drogach wysłano 14 policjantów na motocyklach.