Marsz Miliona Serc gromadzi rekordową ilość uczestników z regionu świętokrzyskiego

Pierwszego dnia października, który przypada na niedzielę, stolica Polski, Warszawa, stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia – Marszu Miliona Serc. W ciągu ostatnich tygodni mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mieli możliwość zapisywania się na organizowany transport do Warszawy, zarówno w Biurze Regionu, jak i lokalnych biurach powiatowych Platformy Obywatelskiej oraz Komitetu Obrony Demokracji.

Planowany jest przyjazd do Warszawy ponad 1100 mieszkańców województwa świętokrzyskiego, co stanowi niespotykaną dotąd liczbę uczestników z tego regionu. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że nigdy wcześniej nie odnotowali tak ogromnej liczby zainteresowanych udziałem w innych wydarzeniach. Dodatkowo, sporo osób planuje przybyć do stolicy swoim własnym środkiem transportu, bądź skorzystać z podróży pociągiem.

Przewidziane miejsca startu lub postojów dla autokarów to: Kielce, Końskie, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Ożarów, Opatów, Sandomierz, Staszów, Kazimierza Wielka, Busko, Pińczów oraz Jędrzejów.