Pijany kierowca busa zatrzymany przez policję w Końskich

W ramach realizowanej akcji „Trzeźwy poranek”, policjanci z Końskich zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu prowadził busa. W pojeździe podróżowało osiem osób. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał we krwi ponad promil alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, po godzinie 6:00 rano na drodze krajowej nr 42 w Stąporkowie, w województwie świętokrzyskim. Policjanci z komendy w Końskich przeprowadzali tam rutynowe kontrole i właśnie wtedy zatrzymali do sprawdzenia busa kursowego, za kierownicą którego siedział wspomniany 65-latek.

„Podczas przeprowadzanych czynności stwierdzono, że kierujący pojazdem mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Na pokładzie busa znajdowało się 8 pasażerów. Na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń” – poinformowała asp. Monika Zamachowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Kierowca został pozbawiony prawa jazdy, a podróż pasażerów busa została kontynuowana pod opieką innego kierowcy.

Podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek”, funkcjonariusze z Komendy w Końskich sprawdzili stan trzeźwości niemal 200 kierowców. Oprócz wspomnianego kierowcy busa, dwóch kolejnych mężczyzn zostało zatrzymanych za prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu. Wszyscy stracili prawo jazdy, a ich dalszy los zostanie rozstrzygnięty przez sąd.