Młodzi piłkarze z regionu świętokrzyskiego starają się o wielką karierę

Młodzi, ambitni futboliści marzą o tym, aby zaznać smaku profesjonalnej kariery piłkarskiej. Ciężko trenują, rozpoczynając proces rozwoju swoich umiejętności. Świetną okazją do demonstracji osiągniętych rezultatów był finał Świętokrzyskich Orłów 2023 w Nowinach, gdzie zaprezentowało się dwanaście najlepszych drużyn młodzieżowych z naszego regionu. Jednym z nich był Cyprian Kleszowski z KKP Korona Kielce, który podkreślał, że dla nich to nie tylko o kopanie piłki, ale przede wszystkim radość z gry i rywalizacji na boisku.

W finale w Nowinach zaprezentowali się pełni determinacji młodzi gracze, którzy przeszli przez eliminacje w turniejach w Starachowicach, Jędrzejowie i Końskich. Ernest Krajewski, organizator turnieju, wyraził nadzieję, że niektórzy z uczestników mogą kiedyś odnieść równie duże sukcesy jak Robert Lewandowski.

Rodzice zawodników również są świadomi korzyści płynących z uprawiania sportu. Agnieszka Kleszowska, matka jednego z graczy, podkreślała, że dzieci spędzają zbyt wiele czasu przed komputerami, co nie służy ich zdrowiu i rozwojowi. Dlatego zdecydowała, aby jej syn rozpoczął grę w piłkę nożną.

W rozgrywkach uczestniczyli zawodnicy w wieku 11 lat i młodsi. Były to dla nich jedne z pierwszych poważnych doświadczeń na boisku. Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki oraz kandydat KW PiS do Sejmu, cieszyła się, że mogła zainicjować tę imprezę. Wyraziła satysfakcję, że turniej staje się już stałym elementem kalendarza świętokrzyskiej piłki nożnej.