Niebezpieczna eksplozja w Pokrzywnicy: dwoje dzieci i kobieta w ciąży ranni

W tragedii, która rozegrała się w małej miejscowości świętokrzyskiej, Pokrzywnica, doszło do eksplozji, w wyniku której trzy osoby zostały poszkodowane. Z ranami odniesionymi w wyniku tego zdarzenia zostali przekazani do opieki medycznej dwoje dzieci oraz kobieta w zaawansowanej ciąży. Na chwilę obecną nie są znane więcej szczegółów dotyczących ich stanu zdrowia.

Eksplozja miała miejsce przed godziną 14:00 na terenie jednego z domów jednorodzinnych w Pokrzywnicy, która należy do powiatu starachowickiego na terenie województwa świętokrzyskiego.

Oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, st. kpt. Marcin Bajur, poinformował nas o prawdopodobnej przyczynie tego tragicznego wydarzenia. Według niego, wszystko wskazuje na to, że przyczyną wybuchu mogło być nadmiernie nagromadzone ciśnienie w przewodzie kominowym budynku.

W momencie eksplozji w domu przebywało siedem osób. Wszystkim udało się opuścić budynek o własnych siłach, zanim na miejsce przybyły służby ratunkowe. Informacje dotyczące uszkodzenia budynku nie są na razie dostępne.

Działania ratunkowe były prowadzone przez sześć zastępów straży pożarnej. Szczegóły tego tragicznego zdarzenia nadal są badane.