Otwarcie nowej poradni reumatologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Od 2 stycznia bieżącego roku, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach rozpoczyna działalność nowo zainaugurowanej poradni reumatologicznej. Decyzja o utworzeniu takiej jednostki wynika z rosnącego zapotrzebowania pacjentów na usługi specjalistów w dziedzinie reumatologii, jak podkreśla rzecznik prasowy lecznicy na Czarnowie, Anna Mazur-Kałuża.

Anna Mazur-Kałuża, informuje, że do skorzystania z konsultacji lekarzy pracujących w tej poradni niezbędne jest posiadanie skierowania od lekarza rodzinnego lub specjalisty innej dziedziny medycyny. Dokument ten jest warunkiem koniecznym do umówienia wizyty.

Chociaż pierwszymi objawami chorób reumatologicznych mogą być bóle stawów i obrzęki, zwłaszcza rano, a także stany podgorączkowe i zmęczenie, specjaliści zalecają jak najwcześniejszą diagnostykę. W jej ramach możliwe jest wykrycie tych chorób na bardzo wczesnym etapie, co znacząco poprawia efektywność leczenia.

Pacjentów cierpiących na problemy reumatologiczne, jak również osoby zmagające się z osteoporozą, Anna Mazur-Kałuża zachęca do korzystania z usług poradni reumatologicznej. Wizyty można umawiać zarówno telefonicznie, jak i online poprzez stronę internetową placówki. Poradnia ta znajduje się na pierwszym piętrze w budynku Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii.