Piknik Dziecka w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach z udziałem pracowników PSS-E w Busku-Zdroju

Na podstawie zaproszenia, które nadeszło od Ośrodka Edukacji Przyrodniczej zlokalizowanego w Umianowicach, personel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Busko-Zdroju miał przyjemność wziąć udział w pikniku organizowanym na cześć Dnia Dziecka. To wydarzenie miało miejsce 4 czerwca 2024 roku.

Zaangażowanie pracowników Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej oraz Higieny Dzieci i Młodzieży było bardzo duże. Właśnie oni zaaranżowali stoisko o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Podczas pikniku wykorzystali okazję do propagowania wiedzy na temat profilaktyki antytytoniowej, co łączyło się z obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu, które miały miejsce dzień wcześniej, czyli 31 maja.

Bogaty program pikniku obejmował nie tylko zabawy na świeżym powietrzu, ale również warsztaty edukacyjne. Odbyły się one w sali konferencyjnej Ośrodka. Podczas nich najmłodsi uczestnicy imprezy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze. Każdy z nich miał możliwość aktywnego udziału w warsztatach.