Wypadek na skrzyżowaniu drogi krajowej 9 i zjazdu do Bokcycki – wprowadzono ruch wahadłowy

Incydent drogowy mający miejsce na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 oraz zjazdu prowadzącego w stronę miejscowości Bokcycki skutkował wprowadzeniem przez służby porządkowe ruchu wahadłowego. Możliwość pojawienia się dalszych komplikacji w ruchu drogowym nie jest wykluczona.

Jak informuje Ewelina Wrzesień, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, wypadek miał miejsce w momencie, gdy 63-letni operator samochodu marki Peugeot próbował skręcić w lewo z głównej drogi. Kierowca ominął zasady pierwszeństwa, co zaowocowało kolizją z prawidłowo poruszającym się 49-letnim użytkownikiem samochodu Mazda. W wyniku tego zdarzenia, Mazda uderzyła w Volkswagen jadący za Peugeotem, którym zarządzał 25-letni mężczyzna. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi na chwilę jego zaistnienia. Poszkodowani kierowcy Peugeot i Mazda zostali przetransportowani do najbliższego szpitala.

Jeden z uczestników wypadku musiał zostać ewakuowany z pojazdu przez strażaków, jednak nie wymagało to użycia sprzętu hydraulicznego. Na miejscu zdarzenia działało sześć zespołów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja.