Przestępcze środowisko handlujące narkotykami w Świętokrzyskim zostało rozpracowane przez policję

Policjanci z województwa świętokrzyskiego zatrzymali dwudziestu czterech podejrzanych o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się dystrybucją narkotyków. Wiek zatrzymanych to od 19 do 61 lat. Na piętnaście osób sąd nałożył areszt tymczasowy, natomiast pozostałe osoby objęte zostały nadzorem policyjnym oraz poręczeniem majątkowym.

Ścieżka, która doprowadziła policję do tej przestępczej grupy, zaczęła się wyłaniać w październiku ostatniego roku. Wtedy to funkcjonariusze z powiatów kieleckiego i buskiego zatrzymali trzech mężczyzn.

W samochodzie należącym do jednego z mężczyzn, 45-latka oraz w mieszkaniach obu 43- i 45-latka, znalezione zostały ukryte narkotyki. Zabezpieczono w sumie 4,5 kg różnych substancji, takich jak amfetamina, mefedron czy kokaina. Oprócz nich, zatrzymany został 25-latek współpracujący z podejrzanymi – powiedział Maciej Ślusarczyk, młodszy aspirant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu nielegalnych substancji, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Kolejne zatrzymania miały miejsce już w styczniu tego roku na terenie powiatów koneckiego i kieleckiego. Wówczas to policja przechwyciła ponad 14 kg mefedronu, prawie 3 kg marihuany, kilka gramów kokainy oraz około 20 litrów płynnej amfetaminy. Substancje te zostały odnalezione w lesie i należały do dwóch mężczyzn w wieku 49 i 35 lat. Obydwaj zostali aresztowani po postawieniu zarzutów dotyczących dystrybucji znaczących ilości narkotyków.