Reorganizacja połączeń kolejowych na linii nr 8 między Kielcami a Radomiem dla lepszego komfortu pasażerów

W odpowiedzi na nieefektywną organizację połączeń regionalnych, która zmuszała pasażerów podróżujących linią kolejową nr 8 do województwa mazowieckiego, w tym do stacji Radom Główny, do przesiadek na stacji Skarżysko-Kamienna, województwa Świętokrzyskie i Mazowieckie zdecydowały się podjąć współpracę. Celem tej kolaboracji jest rozbudowa obecnej oferty przewozowej na linii nr 8. Planowane jest wprowadzenie nowych relacji na trasie Kielce – Skarżysko-Kamienna – Radom, które zapewnią bezpośrednie połączenia między tymi miastami.

W ramach tego porozumienia o wzajemnej organizacji połączeń na granicy obu województw, od 10 marca br. zostaną uruchomione dwa pary bezpośrednich pociągów codziennie na trasie Kielce – Skarżysko-Kamienna – Radom. Szczegółowy rozkład jazdy to:
– pociąg nr 20800 odjeżdża z Kielc Głównych o godz. 5:53 i dociera do Radomia Głównego o godz. 7:16,
– pociąg nr 20802 odjeżdża z Kielc Głównych o godz. 15:12 i dociera do Radomia Głównego o godz. 16:53,
– pociąg nr 20805 odjeżdża z Radomia Głównego o godz. 9:46 i dociera do Kielc Głównych o godz. 11:05,
– pociąg nr 20807 odjeżdża z Radomia Głównego o godz. 17:57 i dociera do Kielc Głównych o godz. 19:15.

Osoby korzystające z powyższych połączeń będą miały możliwość skorzystania z oferty „Bilet Dobrych Relacji” zapewniającej przejazdy pociągami POLREGIO w dowolnej relacji na odcinku Kielce Główne – Radom Główny (przez Skarżysko-Kamienna), a także „Wspólny Miesięczny” – umożliwiający podróże pociągami zarządzanymi przez Koleje Mazowieckie oraz POLREGIO na trasie Skarżysko-Kamienna – Radom Główny.