Zawarta ugoda i zakończone postępowanie sądowe w sprawie niezgodnego zwolnienia dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury

Do dnia dzisiejszego, tajemnicą owiany jest dokładny koszt ugodowy, który został wypłacony byłej dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury, pani Katarzynie Radziwiłko. Ta sprawa dotyczyła niewłaściwego rozwiązania umowy o pracę przez burmistrza miasta – Marcina Marca. Jednakże, na chwilę obecną jesteśmy w stanie potwierdzić, że równolegle prowadzone postępowanie sądowe odnośnie nielegalnego zwolnienia pani dyrektor dobiegło końca.

Dokładnie 9 kwietnia tego roku, wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego był niekorzystny dla Burmistrza Sandomierza, który przegrał sprawę z Katarzyną Radziwiłko. W dniu wczorajszym, oficjalnie doręczono dokument stanowiący ostateczną decyzję sądu w omawianej sprawie.

Informowaliśmy o problematycznej sytuacji związanej z panią dyrektor Radziwiłko już w październiku ubiegłego roku. Wtedy to Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym orzekł nieważność decyzji burmistrza miasta Sandomierza, dotyczącej odwołania Katarzyny Radziwiłko ze stanowiska dyrektora Sandomierskiego Centrum Kultury.