Zawody jutra: Inżynieria to przyszłość według rektora Politechniki Świętokrzyskiej

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej, profesor Zbigniew Koruba, podzielił się swoją wizją na temat zawodów przyszłości, które są najbardziej pożądane na rynku pracy. Zgodnie z jego wypowiedzią, nie jest konieczne posiadanie wieloletniego doświadczenia zawodowego, aby zdobyć perspektywiczną pracę. Profesor zabiera głos na temat tego, które kierunki studiów dają obecnie największe szanse na wysokie zarobki w Polsce oraz które z nich czynią absolwentów najbardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych pracodawców.

Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas nadchodzącego Regionalnego Forum Ekonomicznego „Nowa Energia” w Kielcach. To ważne wydarzenie odbędzie się 26 i 27 września. Jednym z prowadzonych paneli będzie poświęcony Politechnice Świętokrzyskiej. Przed tą dyskusją, profesor Zbigniew Koruba dzieli się swoją radą dla młodych ludzi planujących swoją ścieżkę kariery.

Profesor Koruba wyraźnie stwierdza, że inżynieria to zawód przyszłości. Aktualnie na rynku pracy brakuje aż około 100 000 inżynierów, szczególnie specjalizujących się w technologii informacyjnej (IT). Rektor Politechniki Świętokrzyskiej podkreśla również, że równie poszukiwani przez pracodawców będą inżynierowie biomedyczni. To przyszłość, której nie możemy ignorować.