50 lat Stacji Dializ w kieleckim szpitalu

Stacja Dializ w Kieleckim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym obchodzi swoje 50-lecie istnienia, będąc niezawodnym źródłem pomocy dla chorych mieszkańców regionu. W ramach uroczystości jubileuszowych zorganizowano spotkanie, w którym uczestniczył wicemarszałek województwa, Marek Bogusławski.

Stacja Dializ jest częścią Klinicznego Oddziału Nefrologii, który dysponuje 17 łóżkami i oferuje kompleksową diagnostykę oraz leczenie zarówno pierwotnych, jak i wtórnych schorzeń nerek. Stacja Dializ zapewnia 18 stanowisk do hemodializy oraz prowadzi Ośrodek Dializ Otrzewnowych.

W trakcie uroczystego spotkania wicemarszałek Marek Bogusławski złożył pracownikom Stacji Dializ najlepsze życzenia, wyrażając nadzieję na dalszy sukces i satysfakcję z wykonywanej pracy. Ponadto, przekazał serdeczne życzenia zdrowia dla wszystkich pacjentów, którzy korzystają z usług dializy.

Dializa jest niezwykle ważnym zabiegiem dla pacjentów cierpiących na schorzenia nerek, umożliwiającym usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu. W większości przypadków pacjenci wymagają regularnych zabiegów dializy co drugi dzień, a sama procedura trwa od 3 do 5 godzin. W przypadku hemodializy stosuje się tzw. sztuczną nerkę, natomiast niektórzy pacjenci poddawani są dializom otrzewnowym.

Codziennie Stacja Dializ w Kieleckim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przyjmuje około 50 pacjentów, zapewniając im niezastąpioną opiekę i wsparcie w ich trudnej drodze do zdrowia.