Alarmujący wypadek na torach w Stąporkowie: samochód osobowy zderzył się z pociągiem

Stąporków stał się miejscem tragicznego zdarzenia, gdy samochód osobowy uderzył w pociąg na przejeździe kolejowym. Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowy poranek, nieco po godzinie 7, na przejeździe kolejowym ulokowanym przy ulicy Miłej.

Wewnątrz volkswagena podróżowały cztery osoby – dwie dorosłe oraz dwoje małych dzieci. Dorosłych pasażerów auta, którzy odnieśli obrażenia podczas kolizji, natychmiast przewieziono do szpitala. Informacje te przekazał sierżant Bernat, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Z okolicznych szpitali wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby pomóc we wsparciu ratownictwa na miejscu zdarzenia.

Pociąg, który jechał trasą ze Skarżyska-Kamiennej do Łodzi, przewoził 13 pasażerów. Na szczęście nikt z nich nie ucierpiał podczas kolizji. Maszynista prowadzący pociąg był trzeźwy. Pod kontrolą prokuratora, policja obecnie próbuje ustalić szczegóły zdarzenia. Z powodu wypadku droga jest całkowicie zablokowana, a ruch kolejowy wstrzymano.

W tym samym poranku doszło do kolejnego wypadku na skrzyżowanie ulicy Partyzantów i Kieleckiej w Stąporkowie. Kierowcy dwóch samochodów osobowych byli w potrzebie natychmiastowej pomocy medycznej, którą zapewniła im załoga ratownictwa medycznego.