Bożena Zapała – gospodyni Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich 2023

Bożena Zapała, zaszczycone miano starościny Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich 2023, które odbędą się już w najbliższą niedzielę, 10 września, jest wyjątkową figurą. Ze swoim mężem Leszkiem prowadzi duże gospodarstwo rolnicze, którego rozmiary dochodzą do 86 hektarów. Od czasów lat 90-tych, ich dom znalazł się w malowniczym Serbinowie, znajdującym się w gminie Mniów, na terenie powiatu kieleckiego.

Mimo posiadania łąk i lasów, para Zapałów znana jest przede wszystkim z hodowli drobiu. Ich gospodarstwo co roku produkuje około 400 tysięcy brojlerów, co stanowi istotny wkład w rolnictwo krajowe i lokalne.

Nadchodzące Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie 2023 to wydarzenie o wielkim znaczeniu dla rolników regionu. Uroczyste obchody odbędą się już w najbliższą niedzielę, na dziesiątym dniu września. Tegoroczne spotkanie będzie miało miejsce w Parku Etnograficznym w Tokarni. Wśród czołowych postaci tego wydarzenia znajdą się starostowie: Bożena Zapała z Serbinowa i Dariusz Przemyski ze Starej Słupi.