Formacja nowego rządu: reprezentanci regionu świętokrzyskiego z PSL i PO na ministerialnych stołkach

Wśród pewnych nazwisk wchodzących w skład nowo formowanego rządu pod kierownictwem Donalda Tuska, znalazły się dwa z regionu świętokrzyskiego. Znaczącą rolę w tym zespole mają odegrać Czesław Siekierski z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Marzena Okła-Drewnowicz z Platformy Obywatelskiej.

Siekierski, według planów, ma objąć stanowisko ministra rolnictwa, podczas gdy Okła-Drewnowicz ma być ministrem odpowiedzialnym za politykę senioralną. Obaj politycy uczestniczyli w dzisiejszym spotkaniu, gdzie Donald Tusk zgromadził przyszłych ministrów swojego rządu. W przyszłym tygodniu lider Platformy Obywatelskiej ma być oficjalnie nominowany na stanowisko premiera przez większość sejmową.

Zaplanowane jest, że ceremonia zaprzysiężenia Rady Ministrów odbędzie się najpóźniej do 14 grudnia.

Czesław Siekierski, siedemdziesięciolatek z bogatym doświadczeniem politycznym, między 2001 a 2003 rokiem był już wiceministrem rolnictwa. Swoją obecność w Sejmie zaznaczył podczas trzeciej, dziewiątej oraz obecnej kadencji. Ponadto, przez 15 lat, od 2004 do 2019 roku, reprezentował Polskę w Parlamencie Europejskim.