Przywrócenie ruchu na drodze krajowej nr 79 po tragicznym wypadku

Ruch pojazdów jest już możliwy na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Skrzypaczowice, leżącej w województwie świętokrzyskim. Miało tam miejsce tragiczne zdarzenie, podczas którego samochód osobowy potrącił leżącego na jezdni mężczyznę. Niestety, pomimo natychmiastowych działań ratowniczych, mężczyzna zmarł na miejscu.

Do tego smutnego incydentu doszło około godziny 19:00 we wtorek, a dokładniej na drodze krajowej oznaczonej numerem 79 w Skrzypaczowicach, będących częścią powiatu sandomierskiego.

Z informacji przekazanych przez młodszego aspiranta Michała Ordon z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu wynika, że to prawdopodobnie 48-letni kierowca seata, jadący od strony Łoniowa, najechał na jezdnią osobę. Ofiarą okazał się 61-letni mieszkaniec gminy Łoniów, który niestety nie przeżył zdarzenia – powiedział przedstawiciel policji agencji PAP.

Odcinek drogi był nieprzejezdny przez trzy godziny. W tym czasie policja zorganizowała objazdy, prowadzące lokalnymi drogami.

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Kielcach informuje, że obecnie na odcinku drogi, gdzie doszło do wypadku, ruch odbywa się bez utrudnień.