Miejsca związane z naturą w świętokrzyskim

Województwo to nie tylko Kielce, a w dzisiejszym wpisie polecamy miejsca związane z przyrodą.

Busko-Zdrój

Busko-Zdrój to znane miasto uzdrowiskowe, w którym można wybrać się na spacer, ale także, przede wszystkim, na rehabilitację i wyjazd do sanatorium. Nie wszyscy jednak jadą tam jednak w tych celach, więc dobrym pomysłem jest wstąpienie, choćby przejazdem, do Parku Uzdrowiskowego, który znajduje się w tym mieście. Jest tam pięknie o każdej porze roku.

Chrusty

Polecany przez rodziców kompleks Oceanika w Chrustach zasługuje na uwagę osób w różnym wieku. Nawet, jeśli wybiorą się do niego sami dorośli i tak będą zachwyceni tym, co zastaną na miejscu. Do obejrzenia jest kilka sal z licznymi akwariami, w których można spotkać naprawdę niespotykane stworzenia. Cała oprawa także wywiera niesamowity wpływ na odbiorców.

Kielce

Stolica województwa świętokrzyskiego oprócz dużej ilości parków, skwerów może poszczycić się także przepięknym miejscem, jakim są Jaskinie na Kadzielni. Jest to atrakcja przeznaczona dla osób od kilkunastu lat, a Ci, którzy jeszcze nie mogą skorzystać z wejścia na teren jaskiń mogą przespacerować się w ich otoczeniu. Widoki przed i w są doprawdy zachwycające.

Krajno-Zagórze

Marzą Ci się podróże po świecie i Europie, ale nie masz na to czasu ani środków, by zobaczyć wszystko w jak najkrótszym czasie. Możesz wybrać się do alei miniatur w Krajnie-Zagórzu, gdzie eksponowane są miniatury z różnych stron świata w skali 1:25. To świetna propozycja ku temu, by w szybkim tempie między kolejnymi alejkami na świeżym powietrzu zobaczyć interesujące Cię zabytki z zachowaniem wszelkich szczegółów.

Pacanów

Jak się okazuje, nie tylko kozy kują w Pacanowie, ale także na uwagę zasługuje tutaj Europejskie Centrum Bajki w tym mieście, wstęp na ogród którego jest bezpłatny. Można zobaczyć tutaj żywe kozy, ale także wiernie oddane duże postacie Kota w butach, czy Królewny Śnieżki. Dodatkowo niedaleko z krzewów wykonane są koziołki, z którymi można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Sandomierz

Miasto Ojca Mateusza słynie z różnych atrakcji w budynkach, jednak kontakt z naturą, przyrodą niewątpliwie zagwarantuje rejs statkiem, który odbywa się w cieplejsze dni. Możliwość wybrania żeglugi jest naprawdę szeroka, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Zagnańsk

Dąb Bartek znajduje się w Zagnańsku i jest to jedno z najstarszych lub najstarsze drzewo, które znajduje się w Polsce. Przyjemnie jest pospacerować odchodzącymi od niego ścieżkami i schronić się w cieniu tego ogromnego dębu. Nie ma problemu z parkingiem. Dobrym pomysłem jest także zobaczenie oddalonego niedaleko muralu w Zagnańsku.

Koniecznie weź pod uwagę przy okazji urlopu, by tym razem lepiej poznać województwo świętokrzyskie. Wierzę, że z tym wpisem będziesz wiedział, na co warto zwrócić uwagę.