Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach

Stolica województwa świętokrzyskiego jak przystało na miano nadane temu miastu ma bardzo dużo miejsc wartych odwiedzenia. Podczas wyjazdu do tego miejsca na odwiedzenie wszystkiego warto zaplanować co najmniej 2 dni.

Miejsca warte uwagi w Kielcach

W Kielcach jest to robić przez dłuższy okres czasu. Można skusić się na odwiedzenie Jaskiń na Kadzielni, wybrać się do Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, pójść do teatru, czy na Skwer Stefana Żeromskiego w tym mieście. Zobaczenie choć najważniejszych miejsc wartych uwagi w tej miejscowości nie jest możliwe w ciągu kilku godzin. Podczas planowania wyjazdu do stolicy świętokrzyskiego warto zrobić to w taki sposób, by w pełni móc cieszyć się tym, co daje jest tam zwiedzić. Jeśli podróżujemy z daleka tym bardziej warto zorganizować wszystko w taki sposób, by móc  w tej okolicy przebywać jak najdłużej. Nigdy nie wiadomo kiedy pojawi się kolejna okazja do tego by pojawić się tutaj ponownie. Warto wykorzystywać każdą nadarzającą się sposobność i zachwycać się tym co dane jest nam zobaczyć. Jednym z ciekawszych miejsc w tym mieście jest Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach, które także polecamy Twojej uwadze.

Jeden budynek do zwiedzania

Nazwa Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach może być mylnie kojarzona. Wydaje się, że skoro jest to muzeum wsi to można liczyć na zobaczenie dawnych chat z ich wystrojem, zachwycenie się lub chociaż zobaczenie w jaki sposób dawniej mieszkali nasi przodkowie. W przypadku tego miejsca wartego uwagi mamy jednak do czynienia tylko z jednym parterowym budynkiem z kilkoma salami. Dwór Laszczyków z 1788 roku zaprasza turystów w swoje progi. Wewnątrz można zobaczyć wystawy z czasów wojny i zobaczyć w jaki sposób wyglądało życie w tamtym okresie historycznym. Bilet wstępu to koszt kilku złotych, więc warto skusić się na wejście do środka. Zwiedzanie odbywa się samodzielnie dzięki zamieszczonym na ścianach tablicach ekspozycyjnym z których można czerpać wszelkie niezbędne informacje. Niemalże naprzeciwko Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach znajduje się Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, do którego także warto zajrzeć. Zaletą miasta jest to, że wiele najważniejszych punktów w tym mieście znajduje się w bliskiej odległości od siebie.

Wycieczki szkolne

Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach idealnie sprawdzi się jako miejsce do wybrania się do niego  w trakcie wycieczki szkolnej. Jest to żywa lekcja historii, a takie dzieciom i młodzieży w różnym wieku najbardziej zapadają w pamięci. Jest to również dodatkowa sposobność do wyjścia z nimi na miasto i nauczenie zachowania się na drodze. Muzeum Wsi Kieleckiej nie jest za obszerne, jednak warto się do niego wybrać. Zwiedzanie można łączyć także ze wspomnianym już Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, dzięki czemu szczególnie młodzież w wieku szkoły średniej będzie mogła dowiedzieć się czegoś więcej o tym pisarzu.