Nowe karetki dla Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego

Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach niebawem zasili dwa nowe pojazdy ratownicze. Wsparcie finansowe na ich zakup, w postaci dotacji celowej o wartości 1 200 000 złotych, udzieliło Ministerstwo Zdrowia.

Dobre wieści niosą ze sobą nadchodzące zmiany dla Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Ta fundamentalna instytucja opieki zdrowotnej dla regionu kieleckiego, dzięki hojnej dotacji od Ministra Zdrowia wynoszącej 1 milion 200 tysięcy złotych, będzie mogła powiększyć swoją flotę o dwie nowoczesne ambulanse. Warto zwrócić uwagę, że w czerwcu 2022 roku Centrum aktywnie włączyło się w działania na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy, przekazując dwa własne pojazdy ratownicze.

Podpisanie umowy dotyczącej przekazania środków na zakup nowych ambulansów miało miejsce w piątek, 18 sierpnia i uczestniczyli w nim zarówno wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, jak i przedstawiciele Samorządu Województwa Świętokrzyskiego – marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Marek Bogusławski. Nie można zapominać, że Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego to jednostka organizacyjna właśnie tego samorządu.