Nowe linie autobusowe w województwie świętokrzyskim!

Od 1 lipca tego roku w województwie świętokrzyskim uruchomionych zostanie łącznie 6 nowych linii autobusowych. Z tej informacji najbardziej ucieszeni mogą być mieszkańcy Ostrowa Świętokrzyskiego, gdzie pojawią się 2 dodatkowe linie autobusowe zapewniające komunikację z takimi miastami, jak Kielce, Nowa Słupia, Opatów czy Staszów.

Inwestycja warta niemal 3 miliony złotych.

Łączny koszt inwestycji ma wynieść niemal 3 miliony złotych. Aż 2,3 miliona złotych stanowić będzie dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Województwo świętokrzyskie na ten cel, z własnego budżetu, zamierza przeznaczyć 560 tys. zł. 6 linii autobusowych zapewni połączenie komunikacyjne z takimi miastami, jak Kielce a Pińczów oraz Kazimierza Wielka, Opatów i Sandomierz, czy Nowa Słupia a Ostrowiec Świętokrzyski. Szczegółowa rozpiska tras i rozkład autobusów znaleźć można na stronie województwa świętokrzyskiego.

Wykluczenie komunikacyjne.

Niestety, lecz w wielu częściach naszego kraju ogromna ilość osób wciąż dotknięta jest wykluczeniem komunikacyjnym. Co się kryje za tym terminem? Przez ich miejscowości czy wsie często nie kursują żadne autobusy, lub jeżdżą na tyle rzadko, że niemożliwe jest wręcz dostanie się do miejsc docelowych, jakimi mogą być miejsce zatrudnienia czy szkoła. Nowe połączenia będą realizowane przez transport publiczny, a nie prywatnych przewoźników. Każdy z autobusów będzie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a pasażerowie mogą spodziewać się takich udogodnień, jak klimatyzacja.