Paszport turystyczny w Świętokrzyskim. Na najwytrwalszych podróżników czekają nagrody!

Województwo świętokrzyskie kryje w sobie wiele ciekawych i niezwykłych atrakcji, a przy tym – iście przepięknych miejsc i krajobrazów. Co prawda, turyści preferują zgoła odmienne regiony naszego kraju, jednak władze województwa świętokrzyskiego pragną to zmienić. Przygotowany został specjalny paszport turystyczny przeznaczony dla dzieci oraz młodzieży, oraz lista, na której widnieją najlepsze atrakcje turystyczne tego regionu. Na najwytrwalszych podróżników, którzy odwiedzą określoną ilość miejsc z listy – czekają wyjątkowe nagrody!

Paszport turystyczny.

Władze województwa świętokrzyskiego, a właściwie Urząd Marszałkowski, z okazji tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich przygotował specjalny paszport turystyczny. O co więc w tym wszystkim chodzi? Oczywiście, że o promocję regionu. Na podróżników czekają łącznie 24 atrakcje turystyczne. Wymogiem odebrania nagrody jest konieczność odwiedzenia jedynie 5 miejsc z przygotowanej listy, oraz zebranie 5 pieczątek będących tego potwierdzeniem.

Miejsca z listy.

Jak wspomnieliśmy, cała lista obejmuje ponad 24 atrakcje turystyczne z województwa świętokrzyskiego. Wymienić możemy między innymi Pałac Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, zamek w Chęcinach czy Tężnie w Busko-Zdroju. Przygotowane paszporty możemy odebrać bezpośrednio w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach w niektórych z miejsc znajdujących się na liście. Warto także wspomnieć, że nie uwzględniono specjalnej nagrody dla osób, które zdołają zwiedzić wszystkie 24 atrakcje.