Świętokrzyskie. Tragiczny wypadek pod Kielcami

13 sierpnia w godzinach przedpołudniowych doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej numer 74. Auto osobowe zderzyło się z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym, mężczyzna kierujący osobówką odniósł śmierć na miejscu. Z aktualnych ustaleń wynika, że 25-letni kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem.

Okoliczności zdarzenia.

Funkcjonariusze pod osobistym nadzorem prokuratora prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić dokładny przebieg, jak i przyczyny tego zdarzenia. Na ten moment wiadomo, że 25-letni mężczyzna, który kierował samochodem ciężarowym, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie tego zjechał on na przeciwny pas ruchu, po którym poruszało się auto osobowe marki Volkswagen – doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. W opublikowanych przez policję zdjęciach zobaczyć możemy, jak ogromna była siła tego zderzenia. Auto osobowe zostało niemal doszczętnie zmiażdżone, kierował nim 64-letni mężczyzna, który wskutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Przez kilka godzin ruch na tej trasie przebiegał ze znacznymi trudnościami.

Praca służb.

Do wypadku doszło po godzinie 7 rano, a akcja usuwania szkód i pojazdów trwała do godziny 10. W tym czasie droga ta pozostawała zablokowana, ze względu na znajdujące się na niej pojazdy należące do służb ratowniczych. Kierowca pojazdu ciężarowego w momencie zdarzenia nie znajdował się pod wpływem alkoholu. Wiele wskazuje na to, że do wypadku doprowadziło niedostosowanie przez niego prędkości do aktualnych warunków na drodze.