Praktyczna organizacja dnia ślubu

Dzień ślubu budzi duże emocje nawet wówczas, gdy jest jeszcze odległym wydarzeniem. Natomiast przeżywanie go w realu może wyzwalać w młodej parze nie tylko ciepłe i piękne uczucia, ale także stres i niepokój związany z odpowiedzialnością za dopilnowanie wielu elementów dotyczących organizacji wesela oraz godnego przyjęcia zaproszonych gości. Jak poradzić sobie z przedślubną gorączką i w możliwie największym spokoju cieszyć się radosnymi przeżyciami?

Scenariusz dnia ślubu

Warto na ten wyjątkowy dzień przygotować scenariusz poszczególnych wydarzeń lub nawet skorzystać z pomocy zewnętrznej, np. konsultantki ślubnej. Taka osoba może w dniu ślubu koordynować finalizację poszczególnych elementów uroczystości i wspierać ich realizację. Zaplanowanie wszystkich ważnych czynności oraz rozpisanie godzinowego scenariusza pozwoli z kolei zredukować stres młodej pary i w poczuciu komfortu realizować ostatnie etapy przygotowań do uroczystości.

Nieprzewidziane sytuacje

Z pewnością nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie wszystkich wydarzeń, które faktycznie będą miały miejsce w dniu ślubu. Często mogą to być nawet pewne kłopotliwe sytuacje, z którymi będziemy musieli sobie poradzić. Warto przygotować się w tym względzie na pewną elastyczność oraz dać sobie również przyzwolenie na to co się wydarzy. Przykładowo zdarzają się np. spóźnienia do kościoła czy odwołanie w ostatniej chwili możliwości wykonania zlecenia przez zaangażowanego fotografa. Ważne, by być przygotowanym na to, że takie sytuacje mogą się zdarzyć i postarać się w sposób racjonalny je załagodzić lub znaleźć możliwe ich rozwiązania.

Magiczne emocje

Przedślubny stres może wpłynąć na większe niż zazwyczaj zdenerwowanie, pośpiech, a nawet sytuacje konfliktowe itp. Warto więc zastosować wszystkie możliwe środki, powodujące minimalizację stresu w dniu ślubu. Pozytywnie znaczenie ma w tym względzie zrealizowanie w odpowiednich terminach ważnych etapów przygotowań przedślubnych. Warto, by w dzień przed ślubem możliwie odpocząć i zrelaksować się oraz nie zostawiać na ostatnią chwilę załatwiania różnych spraw. Istotne również jest to, by dobrze się przed uroczystością wyspać i zadbać o jak najlepsze samopoczucie w dniu ślubu.