PSL i Polska 2050 tworzą koalicję Trzecia Droga – wystawiają wspólną listę kandydatów do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

W wyborach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się niecodzienna sytuacja – działacze z ludowców oraz z frakcji Szymona Hołowni zgromadzą się pod jednym sztandarem. Wspólna lista kandydatów ma na celu powtórzenie triumfu, jaki obie partie odniosły w trakcie ostatnich wyborów parlamentarnych. Koalicja, nazywana Trzecią Drogą, ma pokazać siłę i zdolność do współpracy ugrupowań PSL oraz Polski 2050.

Rafał Kasprzyk, poseł reprezentujący Polskę 2050, potwierdził tę decyzję. Zaznaczył, że ta strategia ma na celu osiągnięcie jak najlepszego wyniku wyborczego. Wyjaśnił, że umowa pomiędzy stronami już została zawarta i przekonywał, że wspólne działanie tych partii to skuteczny model współdziałania, który przyniósł sukces w przeszłości.

Decyzja o kooperacji PSL i Polski 2050 jest nie tylko dowodem na realizację wcześniejszych założeń dotyczących współpracy, ale również odpowiedzią na oczekiwania wyborców. Rafał Kasprzyk odniósł się również do aktualnej sytuacji w Koalicji Obywatelskiej, która nie była w stanie porozumieć się z Lewicą i postanowiła wystartować oddzielnie. Poseł Polski 2050 podkreślił, że taka strategia nie jest skuteczna i wezwał partnerów koalicyjnych do większej otwartości na argumenty drugiej strony.