Zmiany w komunikacji na trasie Skarżysko-Kamienna – Końskie i Opoczno: tłumaczenie problemów świętokrzyskich władz

Według zapowiedzi zarządu województwa świętokrzyskiego, do końca bieżącego tygodnia powinny zakończyć się trudności spotykane przez pasażerów poruszających się między Skarżyskiem-Kamienną a Końskimi i Opocznem. Przewiduje się, że co najmniej jeden ze spalinowych pojazdów Polregio zostanie przywrócony do ruchu. Tymczasowe wycofanie dwóch jednostek z eksploatacji, jak przekonują władze, wynikało z niefartownego splotu okoliczności.

W poprzednim tygodniu podawaliśmy informacje o niedostatecznej ilości spalinowych pojazdów dostępnych na terenie województwa świętokrzyskiego. Lokalna placówka Polregio zdecydowała się na zastąpienie części kursów pociągów odjeżdżających ze Skarżyska-Kamiennej do Końskich i Opoczna autobusami. Operator początkowo nie podał nawet szacunkowego terminu wznowienia normalnej obsługi pociągami, jednak później informacje te uległy zmianie – naprawa jednego z uszkodzonych pojazdów miała dobiegać końca.

Na wyjaśnienie obecnej sytuacji zdecydował się organizator przewozów, czyli samorząd regionu. Monika Michalska, reprezentująca Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, potwierdziła, że prace remontowe nad jednym z pojazdów spalinowych są na etapie finalizacji i planowane jest wznowienie normalnej komunikacji pociągowej jeszcze przed końcem tygodnia. Zaznaczyła również, że nie wszystkie, a tylko połowę kursów na trasie do Końskich zastąpiono autobusami.