Sześć osób ze Świętokrzyskiego oskarżonych o wyłudzenie 450 tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Zdrowia

Policja ze Świętokrzyskiego postawiła zarzuty sześciu osobom – trzem mężczyznom i trzem kobietom – w związku z podejrzeniem wyłudzenia kwoty 450 tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Śledztwo, nad którym pieczę sprawuje Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, nie zostało jeszcze zamknięte i nadal toczy się dalej.

W skład grupy osób, które zostały aresztowane, wchodzi lekarz. Wszystko rozpoczęło się w grudniu 2021 roku, kiedy to funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach odkryli możliwe nieprawidłowości związane z działaniem sklepu oferującego sprzęt medyczny na obszarze tego województwa. Jak się później okazało, nieprawidłowości te nie były związane wyłącznie z jednym punktem sprzedaży.

Prokuratura Regionalna w Krakowie przejęła sprawę. Sześć osób usłyszało zarzuty: trzy kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 35 do 45 lat, którzy są właścicielami i pracownikami sklepów specjalizujących się w sprzedaży sprzętu medycznego, a także fizjoterapeutami i lekarzem.